Producenci
Kasy Online

Czym są kasy fiskalne online?

Kasy online to obecnie najgorętszy temat w branży fiskalnej. Niestety, ciągle nie ma finalnych aktów prawnych dotyczących ich funkcjonowania. Żaden producent/importer nie otrzymał jeszcze decyzji Głównego Urzędu Miar dopuszczającej urządzenie online do sprzedaży. W związku z tym pojawia się coraz więcej pytań, ale też niestety nieprawdziwych informacji. Podatnicy są często wprowadzani w błąd i kierowani w stronę urządzeń, które ze standardem online w rozumieniu Ustawodawcy nie mają nic wspólnego. Razem z największym producentem urządzeń fiskalnych Posnet chcemy rozwiać Wasze wszelkie wątpliwości i przedstawić najbardziej aktualne informacji oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące Was pytania!

Kasy Online to nowy typ kas, który będzie obowiązywać w Polsce. Takie kasy będą komunikować się z Centralnym Rejestrem Kas (inaczej Repozytorium) za pomocą internetu. Centralny Rejestr Kas będzie gromadzić szereg danych m. in: raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne, zdarzenia a także informacje o dokonanych przeglądach okresowych. 

Najświeższe informacje: 29 stycznia 2019 odbyło się posiedzenie Podkomisji ds. monitorowania systemu podatkowego. Prace w Sejmie były związane z projektem Ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo o miarach. Zaproponowane zmiany rozpatrywało Ministerstwo Finansów we wsparciu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Na posiedzeniu zaproponowano, że wejście w życie projektu ustawy miałoby nastąpić 1 marca 2019 roku. 

Obecnie z powodu braku finalnych aktów prawnych nie ma możliwości sprzedaży kas online!

1
Czy mogę jeszcze kupić kasę bez opcji Online i czy przysługuje mi wtedy ulga?

Tak, na chwilę obecną, a więc do dnia wejścia w życie nowej ustawy jest możliwe odliczenie ulgi na kasy z kopią elektroniczną. Poradnik jak uzyskać ulgę tutaj.

2
Kiedy mogę kupić kasę online?

Kasy ONLINE będą mogły pojawiać się na rynku dopiero po spełnieniu następujących warunków (wymienionych w kolejności w jakiej muszą zostać spełnione):
• Dla kasy ONLINE (podobnie jak to jest teraz) producenci muszą uzyskać homologacje w Głównym Urzędzie Miar;
• Po uzyskaniu homologacji producent zobowiązany jest uzyskać numery unikatowe dla kas, które zostaną wprowadzone na rynek (numery te przydziela Ministerstwo Finansów);

3
Kasy online - kto i kiedy zostanie objęty obowiązkiem jej posiadania?

 

Poznaj ofertę urządzeń fiskalnych, które będą ONLINE!

Oto konkretna oferta na kasy i drukarki, które będą dostępne w wersji online. W oczekiwaniu na zatwierdzenie homologacji przez GUM prezentujemy ofertę urządzeń fiskalnych, które jako pierwsze będą dostosowane jako online.

Włącz online w swoim biznesie!
Zadaj pytanie Ekspertowi

Masz pytanie dotyczące kas ONLINE? Zadaj je naszemu Ekspertowi:

Renata Sikora
Wiadomość proszę przesłać na adres
e-mail: renata.sikora@ekspert.biz

Możesz się też skontaktować pod numerem:

91 43 22 001


Przemysław Wróbel
Wiadomość proszę przesłać na adres
e-mail: przemyslaw.wrobel@ekspert.biz

Możesz się też skontaktować pod numerem:

501 590 499
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl