Producenci
Kasy Online

Czym są kasy fiskalne online?

Kasy Online, to nowy typ kas, który będzie w najbliższym czasie obowiązywać w Polsce. Takie kasy będą komunikować się z Centralnym Rejestrem Kas (inaczej Repozytorium) za pomocą internetu. Centralny Rejestr Kas będzie gromadzić szereg danych m. in: raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne, zdarzenia a także informacje o dokonanych przeglądach okresowych.

Użytkownik kasy online będzie musiał zapewnić kasie dostęp do internetu, dzięki któremu kasa będzie mogła łączyć się z Repozytorium zgodnie z ustalonym podczas fiskalizacji harmonogramem. 

 

Obecnie trwają prace legislacyjne nad projektem zmiany ustawy o VAT oraz ustawy - Prawo o miarach. Dopiero po podpisie Prezydenta pod nowelizacją ustawy, przepisy o których tu mowa, wejdą w życie.

1
Kto i kiedy musi zainstalować kasę Online?

Rozporządzenie zmieniającej ustawę o VAT zawiera harmonogram wprowadzania kas ONLINE. W pierwszej kolejności obowiązkiem rejestracji sprzedaży za pomocą tego rodzaju kas zostaną objęci przedsiębiorcy świadczący usługi:

a) od 01.01.2019 r. - naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania) jak również w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów,

b) od 01.01.2019 r. - dokonujących sprzedaży benzyny silnikowej oleju napędowego, gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych,

c) od 01.07.2019 r. - związane z wyżywieniem wyłącznie świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo, oraz w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,

d) od 01.01.2020 r. - fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne, budowlane, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów, prawników, oraz związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej wyłącznie w zakresie wstępu.

2
Czy mogę jeszcze kupić kasę bez opcji Online i czy przysługuje mi wtedy ulga?

Tak, na chwilę obecną, a więc do dnia wejścia w życie nowej ustawy jest możliwe odliczenie ulgi na kasy z kopią elektroniczną. Poradnik jak uzyskać ulgę tutaj.

3
Kiedy mogę kupić kasę online?

Kasy ONLINE będą mogły pojawiać się na rynku dopiero po spełnieniu następujących warunków (wymienionych w kolejności w jakiej muszą zostać spełnione):
• Dla kasy ONLINE (podobnie jak to jest teraz) producenci muszą uzyskać homologacje w Głównym Urzędzie Miar;
• Po uzyskaniu homologacji producent zobowiązany jest uzyskać numery unikatowe dla kas, które zostaną wprowadzone na rynek (numery te przydziela Ministerstwo Finansów);

Obecnie (październik 2018) na rynku nie ma w sprzedaży kas fiskalnych Online
Możliwe jest, że kasy Online będzie można kupić po nowym roku. 

 

4
Co z kasami obecnie używanymi?

Podatnicy, którzy nie mają obowiązku sprzedaży za pomocą kas ONLINE, mogą używać dalej urządzeń, które posiadają. 

Podatnicy objęci obowiązkiem rejestracji sprzedaży za pomocą kas ONLINE muszą wymienić swoje kasy na kasy ONLINE, zgodnie z harmonogramem, niezależnie od stopnia zapełnienia modułu fiskalnego.

5
Ulgi na zakup kasy.

Podatnicy, których obejmie obowiązek rejestracji sprzedaży za pomocą kas ONLINE będą mogli skorzystać z odliczenia w wysokości maksymalnie 700 zł netto (jednak nie więcej niż 90% wartości urządzenia).

Podatnicy instalujący po raz pierwszy kasę rejestrującą również będą mogli skorzystać z ww. odliczenia pod warunkiem, że zainstalują kasę ONLINE.

Po wejściu w życie ustawy o VAT nie będzie przysługiwała ulga w przypadku zakupu kas z kopią elektroniczną.

Kasy, które posiadamy w swojej ofercie, czyli od producenta Posnet ONLINE nie będą droższe! Posnet zadeklarował, że kasy ONLINE, które zostaną wprowadzone do oferty, nie będą droższe od odpowiedników handlowych tychże kas z elektroniczną kopią paragonów, dostępnych w aktualnej ofercie!

Poznaj ofertę urządzeń fiskalnych, które będą ONLINE!

Oto konkretna oferta na kasy i drukarki, które będą dostępne w wersji online. W oczekiwaniu na zatwierdzenie homologacji przez GUM prezentujemy ofertę urządzeń fiskalnych, które jako pierwsze będą dostosowane jako online.

Włącz online w swoim biznesie!

Zadaj pytanie Ekspertowi

Masz pytanie dotyczące kas ONLINE? Zadaj je naszemu Ekspertowi:

Renata Sikora
Wiadomość proszę przesłać na adres
e-mail: renata.sikora@ekspert.biz

Możesz się też skontaktować pod numerem:

91 43 22 001


Przemysław Wróbel
Wiadomość proszę przesłać na adres
e-mail: przemyslaw.wrobel@ekspert.biz

Możesz się też skontaktować pod numerem:

501 590 499
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl